top of page

Reference

 

 

 

Reakce účastníků našich kurzů

Dobrý den, paní Krejčíková,

posílám Vám pozdrav a velký dík za Váš skvělý kurz - létání bez strachu.

Kurz jsem absolvovala 25.6. a hned 13.7. jsem odletěla do Velké Británie.

 

Dodržela jsem snad všechny rady vašich instruktorů. Už při kurzu jsem měla velké obavy z kabiny i z kokpitu, ale všechno jsem "dala". Podporovali jsme se navzájem a rozdělení do malých skupin bylo ideální.

Jsem klaustrofobik - děs ze zavřených dveří letadla vyřešilo to, že jsem se je naučila otvírat i zavírat, letenku jsem měla v první řadě u dveří a Neurol od lékařky jsem ani nepotřebovala.

 

Teď, když už jsem připravená, chceme pokračovat v létání a těšíme se na Albánii - hledám doletovou dobu cca 2 hodiny.

Investovala jsem do mého "strachu" mnoho času a vlastně i peněz. Váš kurz byl vyvrcholením mé roční práce na celé osobnosti. Děkuji tedy ještě jednou za skvělý nápad. Výborný byl i termín - sobota před prázdninami. Nemusela jsem se stresovat uvolněním ze zaměstnání  a to byl veliký bonus.

 

Mějte se hezky a předejte, prosím, pozdrav a poděkování vašim instruktorům.

 

Mirka Vokáčová

IMG-20220713-WA0015.jpg

Vážená paní Krejčíková,
15.11.2014 jsem se zúčastnil kurzu Létání bez strachu, jak jsem již řekl při odchodu při ukončení kurzu, UŽASNÉ !!
Již z kurzu jsem odjižděl s pocitem absolutního klidu a ten mi vydržel až do prvniho letu.
Obavy zmizely, žádné špatné myšlenky, natož pochyby
o bezpečnosti se nedostavily vůbec, ani při nástupu do letadla, ani při letu samotném.
Sedl jsem si dobrovolně a rád k oknu, výhled na noční rozsvícená města je úchvatný.

Upřímně Vam i celému kolektivu děkuji, velmi jste mi pomohli.

Přeju všem účastníkům, aby prožili totéž.

Z Coventry
David

Vážená paní Krejčíková,
kurzu jsem se zúčastnila proto, abych byla schopná bez hysterie (pláč při překročení prahu letiště končící těžkou migrénou před, při nebo po letu) letět se synem na dovolenou. Kurz jsem absolvovala zhruba před 4 lety. Do té doby jsem létala také, ale bylo to pro mne velmi stresující.
Nyní létám s dětmi a dokonce bez manžela, jen s mojí maminkou, která se dřív také bála létat. Obě jsme si přečetly celou Vaši knihu a naučily se při vstupu do letadla informovat letušky o naší fóbii. Většinou mají pochopení a ty/ti znalejší, mne v průběhu letu chodí informovat o tom, "že je vše v pořádku" a "že to kapitán má vše pod kontrolou". Také jsme se přestaly dívat na dokumentární filmy o leteckých katastrofách - i to dost pomohlo.
S létáním mám sice stále spojený stres, ale létám. Jak s dětmi, tak i pracovně. Ne ráda, ale pokud je to vhodné, tak letím. Je to i Vaše zásluha a pochopitelně Vašich kolegů. Asi ze mne nikdy nebude nadšený letec, ale už jsem od té doby relativně v pohodě zvládla každý rok několik letů a i letos se chystáme na dovolenou k moři letadlem. Děti, hlavně starší syn, je z letadel nadšený a já mu svými fobickými stavy nekazím radost z cest na dovolenou.

Ještě jednou děkuji a doufám, že Vaše kurzy pomůžou i dalším lidem překonat úzkost z létání nebo ji alespoň trochu zmírnit - i to stačí.
Denisa

 

Vážená paní Krejčíková a paní Tichá,

 

 

 

velice bych Vám tímto chtěla poděkovat za Vaši podporu při mém prvním letu po absolvování kurzu "Létání bez strachu".

Ráda bych se s Vámi podělila o své poznatky a o to, co vše přispělo k tomu, že už plánuji další letecký) výlet.

 

Velmi mě pomohlo, již před odletem, vědomí, že letušky dopředu vědí, že mají na palubě "problémového" pasažéra a také ihned po mém příchodu se mi věnovaly - nabídly mi vodu a hovořily se mnou o tom jak se cítím. I v průběhu cesty mě "kontrolovaly", což mi dávalo pocit bezpečí. Při startu se mi osvědčila metoda zavřených očí a dýchání s nádechem počítání do čtyř a výdechem počítání do čtyř.

Zjistila jsem totiž, že start je pro mě nejvíce nepříjemá část letu, takže jsem se snažila ponořit se do svého podvědomí a přenést se v duchu na jiné místo a do nějaké příjemnější situace ( při letu zpět to bylo na právě opouštějící pláže Černého moře ) .

 

Před letem jsem si také opakovala informace z kurzu a " vyzbrojena " příručkou Létání beze strachu sledovala průběh letu a říkala si, že vše co se děje je naprosto normální a přirozené.

 

Úplně nejlepší ale bylo, že jsem seděla úplně vepředu a měla před sebou "umakart" a ne řady sedadel. Tam jsem se totiž mohla oklamat, že jedu třeba autobusem. Při letu zpět už jsem seděla ve třetí řadě a to už pro mě nebylo tak moc příjemné, ty typické letadlové řady přede mnou mě trošku znervózňovaly.

 

Nakonec jsem si let i užila, pořídila i pár fotek z letadla a poprvé i pozřela na palubě nějaké sousto sendviče.

 

Ještě jednou Vám moc děkuji za Vaši podporu a pochopení, bude mi dávat pocit bezpečí před další cestou i vědomí, že pokud by mě přepadly nějaké další obavy, mohu Vás opět zase laskavě požádat o pomoc při absolvování letu.

 

S úctou a srdečným díkem

 

Petra  

Dobrý den, paní Krejčíková,

 

děkuji za videa, zasmála jsem se. Děkuji i za fotografie, jsou úžasné. Vaši nabídku jsem u nás ve Sportovním centru vystavila, jen máme nyní malou návštěvnost, protože studenti mají zkouškové a své kredity již z tělesné výchovy z různých fakult splnili. Nevadí, zůstane to tady do září, kdy zase budou chodit.

 

Ještě jednou opakuji, že Váš kurz je neuvěřitelný a jedinečný a jsem velmi ráda, že jsem ho vyhrála. Byli jsme všichni výborný tým a Vám za přípravu a provedení patří ještě jednou můj obrovský dík. Pozdravujte, prosím, své skvělé kolegy.

 

S pozdravem

JIndra

Dobrý deň, chcem ešte raz veľmi pekne poďakovať za skvelý kurz Letuškou na zkoušku dňa 11.6.2016. Všetci ste boli milí a moc priateľskí a vďaka tomu bola vyborná atmosféra. Pozdravte Vaše milé letušky.  😊 A fotografie a videa môžete zverejniť samozrejme na Vašej Facebook stranke.

 

S pozdravom

 Jakub

Vážená paní Krejčíková,

 

posílám Vám fotku z prvního letu po absolvování kurzu a chci Vám nesmírně poděkovat. Záchvaty paniky zmizely, jakmile jsem alespoň elementárně pochopila, jak je vůbec možné, že letadlo letí a že "vzduch není nic, vzduch je něco - vzduch je plyn, který není všude stejný". :) Jediné, co přetrvává, je velký respekt ze vzletu, ale významně pomáhá představovat si, jak jsem v kokpitu (na simulátoru) seděla já a jak to vypadalo.

K díkům Vám i celé Vaší "kurzové posádce" se přidává i můj manžel Petr, který měl z utlumení mého strachu skoro stejnou radost jako já. :)

 

Srdečně,
Jana

bottom of page